Cooperstown Dreams Park
64 SINGLE ELIMINATION TOURNAMENT SCHEDULE 62 (4-1)
Wed 2:00 PM 63 Week # 3 (Jun 29 - Jul 5, 2002) 62 Wed 2:00 PM
Field 14 Wed 4:00 PM 32 31 Wed 4:00 PM Field 13
63 (6-5) Field 14 Wed 6:00 PM 1 (17-7) 2 Wed 6:00 PM Field 13 61
1 Miami Mudcats 32 (12-0) Field 14     Field 13 31 (13-1) 33 Coppell Cowboys
2 Chandler Express 48 (16-2) 1 (5-0) Thursday 1 (12-4) 15 Thursday 2 (7-1) 46 34 Kinnelon Colts
3 Tennessee Copperheads Wed 4:00 PM 48 (4-2) 8:30 AM  
  8:30 AM 45 Wed 4:00 PM 35 Tidewater Hurricanes 12U
4 The Bandits Field 6 Wed 6:00 PM 48 (9-4) Field 1     Field 6 23 Wed 6:00 PM Field 4 36 Eastside Raiders
5 East Cobb Blazers 47 Field 6 Wed 8:00 PM         Wed 8:00 PM Field 4 45 (4-2) 37 Clifton Park Bulldogs
6 Virginia Storm 24 Field 6 48     15 (5-4) Field 4 23 (11-5) 38 Utah Wizards
7 Cooper City 40 16 Thursday  1 (9-8) 7 (8-3)  Thursday 15 (9-4) 38 39 Riptide
8 Cape Coral Crusaders Wed 2:00 PM 39 (13-10) 12:00 PM       12:00 PM 37 Wed 2:00 PM 40 Maryland Cardinals
9 Tidewater Drillers Field 7 Wed 6:00 PM% 39 Field 7       Field 10 19 Wed 4:00 PM Field 5 41 Bowie Bulldogs
10 Emmorton Mud Hens 39 (11-8) Field 1 Wed 8:00 PM 9 (9-1)         10 Wed 8:00 PM Field 5 37 (13-12) 42 Northwest Travelers
11 Long Island Lions 20 Field 1             Field 10 19 (12-11) 43 McHenry County Hurricanes Red
12 Orlando Blast 56 (13-12) 9 (6-3) Thursday         Thursday 10 (5-3) 54 44 Romeo Reds
13 11 12 Fayette County Tigers Wed 2:00 PM 56 8:30 AM         8:30 AM 53 Wed 2:00 PM 45 Chippewa Allstars
14 Lakeland Red Dogs Field 10 Wed 4:00 PM% 28 (15-8) Field 2 9     7 (6-1) Field 7 27 Wed 4:00 PM Field 9 46 North Royalton Bears Community Team
15 Carolina Stampede 55 Field 10 Wed 6:00 PM         Wed 6:00 PM Field 9 53 (11-3) 47 Oxford Cougars
16 Woodbury Minnesota Wildcats 28 (5-4) Field 10 28     7 (8-0) Field 9 27 (14-2) 48 West Norwalk Cal Ripken
17 Carolina Thunder 50 8 Thursday  #1 Miami Mudcats (FL) #7 Cooper City (FL)  Thursday 7 (15-3) 52 49 NH Boys of Summer
18 Bucks Bombers Wed 4:00 PM 49 3:00 PM   3:00 PM 51 Wed 2:00 PM 50 Rochester Blizzards
19 Hudson Thundercats Field 7 Wed 6:00 PM 25 Field 10         Field 7 26 Wed 4:00 PM Field 8 51 Indiana Bats
20 Lakeland Moccasins 49 (9-4) Field 7 Wed 8:00 PM 5   Championship Game   6 (2-1) Wed 6:00 PM Field 8 51 (9-2) 52 Bergen Storm Baseball
21 Merced County Bobcats 25 (9-3) Field 7     Field #3 - 9:15pm     Field 8 26 (11-8) 53 Bel Air Braves
22 McHenry County Hurricanes Blue 42 5 (7-1) Thursday 12     6 (9-1) Thursday 6 (17-6) 44 54 Minooka Indians
23 Columbine Cobras Wed 2:00 PM 41 8:30 AM     Week # 3 Champions     8:30 AM 43 (8-3) Wed 2:00 PM 55 NFWB Cobras
24 Central Ohio Fire Field 6 Wed 6:00 PM 21 Field 4         Field 8 43 (7-6) Wed 6:00 PM Field 4 56 Lake Orion Dragons
25 Richmond Braves National Baseball Club 41 (16-15) Field 2 Wed 8:00 PM       #7 Cooper City (FL) (5-1)       Wed 8:00 PM Field 5 43 (10-4) 57 Wilmette Blues
26 Wildcats of Kings Mtn 21 (6-4) Field 2 12 (11-3)         43 Field 9 22 58 Mon Valley Stallions
27 Hamlin Park 34 12 (6-1) Thursday       Thursday 11 36 59 Montclair Bulldogs
28 Pascual Baseball Wed 2:00 PM 33 12:00 PM  4 6  12:00 PM 35 Wed 2:00 PM 60 Bear Creek Rattlers
29 Wilmette Field 2 Wed 4:00 PM 17 (3-2) Field 9   Field 8 18 Wed 4:00 PM Field 1 61 Oregon Jr Eagles
30 Sudbury Storm 33 (9-0) Field 2 Wed 8:00 PM 17     14 Wed 8:00 PM Field 1 35 (4-1) 62 Stow Bulldogs
31 Colorado BC Bats 17 (4-2) Field 5         Field 8 18 (8-7) 63 Shedd Park
32 Deerfield Warriors 58 (8-5) 13 Thursday       Thursday 14 (3-2) 60 64 Middletown Mavericks
Wed 2:00 PM 58 8:30 AM       8:30 AM 59 (8-5) Wed 2:00 PM
Field 11 Wed 4:00 PM% 29 Field 5 4 (11-10) 3 Field 10 59 Wed 4:00 PM Field 12
57 Field 11 Wed 6:00 PM       Wed 6:00 PM Field 12 59 (8-5)
29 (12-0) Field 11 4 (14-3) HOME TEAM IS THE HIGHEST SEED 3 (10-4) Field 12 30
4 (2-0) (WEARS RED JERSEYS & USES THIRD BASE DUGOUT) 3 (12-0)
BOTH COACHES MUST REPORT SCORES & STATS TO THE BASEBALL INFORMATION TABLE
Report Date/Time: July 04, 2002/11:47 PM