1 Jax Storm Cooperstown Dreams Park 50 Hawaii Stingrays
2 Hobgood Heat 84 (9-8) 86 (12-0) 51 Colorado Bears
3 Dirdin Dragons Wed 2:00 PM 84 86 Wed 2:00 PM 52 Franklin Heat
4 Long Island Express Field 4 Wed 4:00 PM 40 98 TEAM SINGLE ELIMINATION TOURNAMENT SCHEDULE 39 Wed 4:00 PM Field 3 53 Central Crossing Comets
5 Carrollton 83 Field 4 Wed 6:00 PM 25 Week # 6 (Jul 12-18, 2008) 26 Wed 6:00 PM Field 3 85 54 Timberlane Hornets
6 Knoxville Stars 82 40 (8-7) Field 4 Wed 8:00 PM 8 (9-1) 7 (14-2) Wed 8:00 PM Field 3 39 (6-4) 80 55 Dublin Green Sox
7 Beaver Valley Red Wed 2:00 PM 81 25 (7-6) Field 4 Thursday Thursday Field 3 26 (10-5) 79 Wed 2:00 PM 56 Vestavia Rebels
8 Flower Mound Warriors Field 5 Wed 4:00 PM 41 8 (12-4) 8:30 AM 8 7 (6-4)  8:30 AM 7 (12-0) 42 Wed 4:00 PM Field 6 57 Chatfield Cougars
9 Kansas Coyotes 81 (6-1) Field 5 Wed 6:00 PM 24 Field 5     Field 4 23 Wed 6:00 PM Field 6 79 (8-2) 58 Olney Pirates
10 North Royalton Bears 68 (8-7) 41 (8-3) Field 5 Wed 8:00 PM    
    Wed 8:00 PM Field 6 42 (7-3) 70 (11-4) 59 Long Island Breakers
11 Milton Mustangs Wed 2:00 PM 68 24 (4-3) Field 5 9     10 Field 6 23 (9-0) 70 Wed 2:00 PM 60 Philadelphia Stars
12 Lakeland Bulldogs Field 21 Wed 4:00 PM 48 9 (7-1)  Thursday  Thursday 10 (11-10) 47 Wed 4:00 PM Field 20 61 TC Predators
13 PPO Bengals 67 Field 21 Wed 6:00 PM 17 (10-4)  12:00 PM   12:00 PM 18 (15-1) Wed 6:00 PM Field 20 69 62 Texas Gators
14 Homer Crush 66 (19-5) 48 (9-6) Field 21    Field 7  Field 10   Field 20 47 (12-4) 64 63 La Canada Lightning
15 Glenview Blaze Wed 2:00 PM 66 17 (9-4) Wed 8:00 PM 17   1 (4-2) 7 (7-4)   18 Wed 4% 18 (14-6) 63 Wed 2:00 PM 64 Solon Patriots
16 Carolina Yankees Field 22 Wed 4:00 PM 49 Field 17             Field 16 50 Wed 4:00 PM Field 19 65 Canonsburg Knights
17 St. Louis Silverhawks 65 Field 22 Wed 6:00 PM                 Wed 6:00 PM Field 19 63 (14-2) 66 KC Sharks
18 Powder Springs Blaze 98 49 (6-1) Field 22 16 Thursday         Thursday 15 Field 19 50 (9-8) 96 (16-3) 67 Carolina Crush
19 Lake Shore Gray Sox Wed 2:00 PM 97 16 (7-3) 8:30 AM            8:30 AM 15 (11-6) 96 Wed 2:00 PM 68 Saline Stingers
20 Lake Forest Scouts Field 7 Wed 4:00 PM 33 (9-5) Field 7 1 (13-0)       2 Field 10 34 Wed 4:00 PM Field 10 69 Flower Mound Twisters
21 Southern California Sun Devils 97 (18-6) Field 7 Wed 6:00 PM 33           31 Wed 6:00 PM Field 10 95 70 Rochester Red Sox
22 Montgomery Dirtbags 92 33 (14-8) Field 7 Wed 8:00 PM           Wed 8:00 PM Field 10 34 (18-2) 94 71 St. Louis Bandits
23 Texas Rattlers Wed 2:00 PM 91 32 Field 7 1 (15-3)       2 (14-2) Field 10 31 (9-4) 93 Wed 2:00 PM 72 Alexander Beavers
24 Southlake Dragons Field 8 Wed 4:00 PM 36 1 (16-4)     2 (14-2) 35 Wed 4:00 PM Field 9 73 Elkridge Hurricanes
25 By-You Gurus 91 (6-5) Field 8 Wed 6:00 PM 29 Thursday   #1 Jax Storm (FL) #7 Beaver Valley Red (PA)  Thursday 30 Wed 6:00 PM Field 9 93 (6-2) 74 Rocky River Gators
26 Motor City Marlins 74 (17-3) 36 (6-0) Field 8 Wed 8:00 PM 4 3:00 PM    3:00 PM 3 (14-0) Wed 8:00 PM Field 9 35 (12-7) 72 75 PB Baseball Middleburg Heights
27 Utah Dirt Dogs Wed 2:00 PM 74 (4-1) 29 (8-3) Field 8   Field 7         Field 10   Field 9 30 (9-3) 71 Wed 2:00 PM 76 McHenry Cobras
28 Roswell Knights Field 16 Wed 4:00 PM 74 (12-11) 4 (12-0) Thursday Championship Game   3 (6-4) Thursday 3 (8-5) 46 (14-11) Wed 4:00 PM Field 17 77 Dakota Ridge Eagles
29 Lawrence County Muddogs 73 Field 16 Wed 6:00 PM 74 8:30 AM 13   Field #3 - 9:15pm      8:30 AM 46 (6-5) Wed 6:00 PM Field 17 71 (7-5) 78 Quakertown Panthers
30 Lo Duca Baseball Dukes 60 (6-4) 45 Field 16   Field 8         Field 9   Field 17 46 (10-9) 62 79 Dripping Springs Texans
31 Hawaiian Thunder Wed 2:00 PM 60 20 Wed 8:00 PM       Week # 6 Champions       Wed 4% 19 61 Wed 2:00 PM 80 CAA Bobcats
32 HCYP Raiders Field 15 Wed 4:00 PM 52 Field 15 13 (11-8)         46 Field 18 51 (13-5) Wed 4:00 PM Field 18 81 Wasco Wolverines
33 Oregon Park Storm 59 Field 15 Wed 6:00 PM       #7 Beaver Valley Red (PA) (2-1)       Wed 6:00 PM Field 18 61 (13-8) 82 Tippy Blaze
34 Carolina Bonecrushers 76 52 (11-5) Field 15 13 (7-5)         51 Field 18 51 (12-0) 78 (11-5) 83 S.E.M. Pirates
35 White Marsh Warriors Wed 2:00 PM 75 (8-0) 13 (7-6)         14 78 Wed 2:00 PM 84 Long Hill Beasts
36 Lincoln Rebels Field 14 Wed 4:00 PM 75 (7-6)  Thursday      Thursday 43 Wed 4:00 PM Field 12 85 St. Paul Senators
37 Virginia Strikers 75 (12-0) Field 14 Wed 6:00 PM 75 12:00 PM        12:00 PM 22 (7-0) Wed 6:00 PM Field 12 77 86 Catonsville Cubs
38 Lemont Indians 58 44 Field 14    Field 8 5 3  Field 9   Field 12 43 (12-0) 56 87 New Hampshire Blue Jays
39 Three Village Yankees Wed 2:00 PM 57 21 Wed 8:00 PM 12     22 Wed 4% 22 (8-6) 55 Wed 2:00 PM 88 Forest Hill Express
40 Gateway Thunder Field 13 Wed 4:00 PM 53 Field 13         Field 11 54 (5-4) Wed 4:00 PM Field 11 89 NFWB Cobras
41 Grassland Bulldogs 57 (9-5) Field 13 Wed 6:00 PM                 Wed 6:00 PM Field 11 55 (13-12) 90 Sylvania Mavericks
42 Brookwood Broncos 90 53 (5-4) Field 13 12 (4-2) Thursday         Thursday 54 Field 11 54 (9-2) 88 (16-6) 91 Clio Mustangs
43 Tinley Park Bobcats Wed 2:00 PM 89 (6-3) 12 (17-7) 8:30 AM   HOME TEAM IS THE HIGHEST SEED    8:30 AM 11 88 Wed 2:00 PM 92 North Howell Thunder
44 Hammers Baseball Field 1 Wed 4:00 PM 89 Field 1 5 (6-4) (WEARS RED JERSEYS & USES THIRD BASE DUGOUT) 6 Field 2 38 Wed 4:00 PM Field 2 93 Cohasset Cobras
45 Hekili O Hawai'i 89 (13-1) Field 1 Wed 6:00 PM 28     27 Wed 6:00 PM Field 2 87 94 Millville Bandits
46 Willoughby Wildcats 37 Field 1 Wed 8:00 PM     BOTH COACHES MUST REPORT SCORES     Wed 8:00 PM Field 2 38 (11-1) 95 Triton Titans
47 East Cobb Shamrocks 28 (10-3) Field 1 5 (6-4) AND STATS TO THE BASEBALL INFORMATION TABLE 6 (12-0) Field 2 27 (5-4) 96 New Fairfield Boys of Summer
48 Columbine Tigers 5 (4-2) 6 (11-3) 97 Northville Mustangs
49 Arlington Cardinals 98 St. Gregory's Patriots