1 Miami Force Cooperstown Dreams Park 49 Westfield Blue Devils
2 Rocky Mountain Steel 86 88 (19-0) 50 Ohio Thunder
3 Tamiami Reds Wed 2:00 PM 85 88 Wed 2:00 PM 51 New Castle Quakers
4 Roswell Hornets Field 2 Wed 4:00 PM 36 96 TEAM SINGLE ELIMINATION TOURNAMENT SCHEDULE 35 Wed 4:00 PM Field 1 52 Tidewater Drillers
5 Edgewood Bulldogs 85 (12-2) Field 2 Wed 6:00 PM 25 Week # 3 (Jul 1-7, 2006) 26 Wed 6:00 PM Field 1 87 53 East Cobb Tigers
6 Germantown Giants 54 (6-4) 36 (11-7) Field 2 Wed 8:00 PM 8 7 (5-4) Wed 8:00 PM Field 1 35 (12-0) 82 54 Kapolei Canefires
7 Bayou Red Sox Wed 2:00 PM 54 25 (3-2) Field 2     Field 1 26 (6-0) 81 Wed 2:00 PM 55 South Florida Pokers
8 Memphis Tigers Field 6 Wed 4:00 PM 52 8 (11-10) Thursday 9 7 Thursday 7 (6-5) 38 (4-3) Wed 4:00 PM Field 4 56 St. Louis Yankees
9 Alabama Tigers 53 Field 6 Wed 6:00 PM 9 (13-5) 8:30 AM      8:30 AM 38 (7-6) Wed 6:00 PM Field 4 81 (15-2) 57 Orland Park Sparks Travelers American
10 Roswell Centennial Knights 84 52 (11-4) Field 6   Field 5  
  Field 4   Field 4 38 (13-5) 56 58 Mt. Olive Marauders
11 Arizona Sharks Wed 2:00 PM 83 9 (11-3) Wed 8:00 PM         Wed 8:00 PM 23 55 (12-2) Wed 2:00 PM 59 Texas Outlaws
12 Oregon Park Bats Field 5 Wed 4:00 PM 37 (11-9) Field 5 9 (17-2)     38 Field 4 55 (13-12) Wed 4:00 PM Field 3 60 Piedmont Baseball
13 Miami Terminators 83 (8-4) Field 5 Wed 6:00 PM         Wed 6:00 PM Field 3 55 (7-6) 61 North Florida Hurricanes
14 Virginia Vipers 70 37 (13-1) Field 5 37  Thursday  Thursday 55 Field 3 51 72 62 Pittsburgh Wild Things
15 Cougar Baseball Wed 2:00 PM 69 24 12:00 PM   1 (15-3) 2 (4-3)  12:00 PM 10 71 (13-6) Wed 2:00 PM 63 Silicon Valley Xtreme
16 Lakeland Rawlings Renegades Field 22 Wed 4:00 PM 44  Field 10      Field 7 71 (10-1) Wed 4:00 PM Field 19 64 Throwin Leather
17 Cincinnati Flames 69 (6-5) Field 22 Wed 6:00 PM 17 (3-0)         71 (6-1) Wed 6:00 PM Field 19 71 (6-4) 65 Louisville Prowlers
18 Saline Sting 68 (14-2) 44 (6-5) Field 22             Field 19 43 66 66 Bethel Church League River Cats
19 Coppell Cowboys Wed 2:00 PM 68 17 (2-1) Wed 8:00 PM 17           71 Wed 8:00 PM 18 65 Wed 2:00 PM 67 Brentwood Red Sox
20 Margate Titans Field 21 Wed 4:00 PM 45 (5-4) Field 17 Thursday           Thursday Field 16 46 Wed 4:00 PM Field 20 68 Marlboro Dukes
21 Texas Longhorns 67 Field 21 Wed 6:00 PM   8:30 AM            8:30 AM   Wed 6:00 PM Field 20 65 (8-2) 69 Clarkston Riverdawgs
22 Tallahassee Tidal Wave 94 45 (5-2) Field 21 45 Field 10 1 (6-2)       2 (5-1) Field 7 15 Field 20 46 (4-3) 96 (4-3) 70 Sharon Springs War Eagles
23 Virginia Wildcats North Wed 2:00 PM 93 16           15 (5-4) 96 Wed 2:00 PM 71 Kennesaw Express
24 South Florida Contenders Field 8 Wed 4:00 PM 32 (17-12) 1 (10-8)     2 (16-2) 31 (13-2) Wed 4:00 PM Field 7 72 Northern Kentucky Storm
25 BCC Cyclones 93 (6-3) Field 8 Wed 6:00 PM 32 Thursday   #1 Miami Force (FL) #2 Rocky Mountain Steel (CO)  Thursday 31 (7-5) Wed 6:00 PM Field 7 95 73 Burnsville Legends
26 Hoover Thunder 62 (12-3) 32 (16-6) Field 8 Wed 8:00 PM 4 (11-7) 3:00 PM    3:00 PM 31 Wed 8:00 PM Field 7 31 (13-1) 74 74 Three Village Yankees
27 Central Titans Wed 2:00 PM 62 (12-0) 29 Field 8   Field 10          Field 7   Field 7 30 73 Wed 2:00 PM 75 Long Island Baymen Red Sox
28 Blue Ridge Bears Field 16 Wed 4:00 PM 62 4 (5-4) Thursday Championship Game   14 (4-3) Thursday 3 42 (5-4) Wed 4:00 PM Field 18 76 Gainesville Gators
29 Dublin Green Sox 61 Field 16 Wed 6:00 PM 13 (9-8) 8:30 AM 4   Field #3 - 9:15pm      8:30 AM 42 Wed 6:00 PM Field 18 73 (6-5) 77 Montclair Bulldogs
30 Canton Cannons 76 48 Field 16   Field 9         Field 8   Field 18 42 (6-3) 64 78 Ho-Ho-Kus & Saddle River Warriors
31 Lyndon Lightning Wed 2:00 PM 75 13 (10-3) Wed 8:00 PM       Week # 3 Champions       Wed 8:00 PM 19 63 (4-2) Wed 2:00 PM 79 Long Island Baymen Clippers
32 Charlotte Americans Field 15 Wed 4:00 PM 41 Field 15 13         14 (7-4) Field 18 63 Wed 4:00 PM Field 17 80 Texas Tomahawks
33 Front Row Sluggers 75 (8-4) Field 15 Wed 6:00 PM       #1 Miami Force (FL) (15-4)       Wed 6:00 PM Field 17 63 (2-1) 81 Wilmette Travelers Green
34 Avondale Jr. Jackets 78 (12-10) 41 (7-5) Field 15 20         14 (15-2) Field 17 47 80 82 WBL Sparks
35 BG Bandits Wed 2:00 PM 78 20 (11-5)         14 (6-2) 79 Wed 2:00 PM 83 Wilmette Travelers Blue
36 Carolina Predators Field 14 Wed 4:00 PM 40  Thursday      Thursday 39 Wed 4:00 PM Field 11 84 Cockeysville Cougars
37 Southlake Dragons 77 Field 14 Wed 6:00 PM 21 (4-2) 12:00 PM        12:00 PM 22 (5-1) Wed 6:00 PM Field 11 79 (12-0) 85 Martinez Baseball Club Crush
38 Naples Mustangs 60 (12-7) 40 (9-3) Field 14    Field 9 21 14  Field 8   Field 11 39 (10-2) 58 86 Catawba Valley Storm
39 Wills Park Lynx Wed 2:00 PM 60 (12-8) 21 (2-1) Wed 8:00 PM 21 (8-2)     22 Wed 8:00 PM 22 (10-1) 57 (10-3) Wed 2:00 PM 87 Oregon Jr. Eagles
40 Cincy Sharks Field 13 Wed 4:00 PM 60 Field 14         Field 11 57 Wed 4:00 PM Field 12 88 Bama Slammers
41 Anchor Bay Angels 59 Field 13 Wed 6:00 PM                 Wed 6:00 PM Field 12 57 (7-3) 89 GGB Patriots
42 Burnsville Blaze 92 (7-3) 49 Field 13 12 Thursday         Thursday 11 Field 12 50 90 (10-0) 90 Salt Lake Sluggers
43 Franklin Regional Panthers Wed 2:00 PM 92 12 (6-5) 8:30 AM   HOME TEAM IS THE HIGHEST SEED    8:30 AM 11 (9-1) 90 Wed 2:00 PM 91 Youngsville Granite Heat
44 Pascual Baseball Field 9 Wed 4:00 PM 33 (4-2) Field 1 21 (3-2) (WEARS RED JERSEYS & USES THIRD BASE DUGOUT) 6 Field 2 34 Wed 4:00 PM Field 10 92 Minooka Indians
45 Park Ridge Jr. Hawks 91 Field 9 Wed 6:00 PM 33     27 Wed 6:00 PM Field 10 89 93 Pickering Red Sox
46 Powder Springs Seminoles 33 (3-2) Field 9 Wed 8:00 PM     BOTH COACHES MUST REPORT SCORES     Wed 8:00 PM Field 10 34 (6-5) 94 Arapahoe Warriors
47 Downers Grove Longshots 28 Field 9 5 AND STATS TO THE BASEBALL INFORMATION TABLE 6 (8-5) Field 10 27 (7-6) 95 Marshall County Monarchs V
48 Wisconsin Rockhounds 5 (8-3) 6 (14-1) 96 Westerville North Warriors